O MNE

Kto som?

Pár slov na virtuálne zoznámenie....

Volám sa PhDr. Zuzana Kurucová. Vyštudovala som FFUK v Bratislave, Katedru psychologických vied, špecializáciu - poradenská psychológia.

Do roku 2001 som pracovala ako poradenská psychologička v Manželskej a predmanželskej poradni v Nových Zámkoch. Od roku 2001 pracujem privátne, od roku 2007 som konateľkou spoločnosti AMNIS, spol. s r.o. , špecializujúcou sa na psychologické poradenstvo a sebarozvojové programy.

Mini pohľad do môjho súkromia – spokojne žijem v harmonickom manželstve so svojím prvým manželom už zopár desaťročí. Máme dve dospelé deti.

Filozofia mojej práce:

Náš život sa symbolicky môže vyjadriť ako strom (života), ako cesta (životná cesta) alebo ako rieka...Niekedy náš život plynie ako pokojná rieka, inokedy sa však premení na rozbúrený živel či nebezpečný vír, ktorý nás môže stiahnuť až na dno....

To, čo Vám môžem ponúknuť je sprevádzanie Vás po Vašej plavbe ...Vašou životnou riekou. Môžeme sa vráti ť k prameňu Vašich ťažkostí, môžeme preskúmať príčiny toho, že Vám ubúda energie a objavili sa určité zdravotné či psychické problémy. Váš život je vo Vašich rukách...Môžete sa nechať pasívne unášať Vašou riekou života...ale môžete sa naučiť ovládať loď a stať sa kapitánom ....

Z čoho čerpám:

Ľudská duša je veľmi zložitá…Ak sa niekto pokúša pochopiť jej fungovanie, potrebuje sa neustále vzdelávať. Okrem kníh a rôznych seminárov čerpám z mojich vzťahov, z prírody a mám rada i chvíle samoty…

Okrem rôznych menších výcvikov, som v rokoch 1996 – 97 som absolvovala dvojročné postgraduálne štúdium Poradenská propedeutika (ukončené Certifikátom Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny).

V týchto rokoch som taktiež absolvovala tréning lektorských zručností – preto ponúkam okrem psychologického poradenstva i vzdelávacie program pre širokú verejnosť i pre firmy.

V roku 2001 som získala Osvedčenie Slovenskej komory psychológov k vykonávaniu súkromnej praxe v oblasti psychodiagnostiky, poradenstva a poradenskej psychológie.

Od roku 2000 som v psychoterapeutickom výcviku v katatýmno-imaginatívnej psychoterapii (www.sskip.szm.sk). Psychoterapeutický výcvik a práca s predstavami, symbolmi a technikou denného sna mi umožnili viac sa zamerať na osobnostné problémy (depresie stredne ťažkého stupňa, úzkostné stavy a psychosomatiské ochorenia.).

V rámci svojho vzdelávania a práce na sebe som sama absolvovala 150 vlastných individuálnych konzultácií. Takže z vlastnej skúsenosti viem povedať, že psychologická pomoc je aj „ servisom o dušu“. Je to priestor pre Vás, pre Vaše ťažkosti, pocity, istoty i neistoty, chaos či naopak zabehnutý systém...je to priestor pre Vás – takých, akí ste.

Pokiaľ sa rozhodnete podeliť sa o svoj vnútorný priestor a nazrieť doň, objaviť nepoznané či málo známe súvislosti, rada budem pri tom.

Som členkou:

  • Slovenskej komory psychológov (t.č. Slovenská komora iných zdravotníckych pracovníkov, asistentov, laborantov a technikov)
  • Slovenskej psychologickej spoločnosti
  • Slovenskej psychoterapeutickej spoločnosti pre katatýmno-imaginatívnu psychoterapiu
  • Asociácie manželských poradcov